توافق طرف های لیبیایی برای بازگشایی جهت استراتژیک رابط شرق و غرب

به گزارش مصالح موسی پور، در حالی که ارتش لیبی برای بازگشایی جهت ساحلی مصراته-سرت آماده می گردد، به خلیفه حفتر، رهبر شورشیان در این کشور هم فرصت داد مزدوران روسی را از خاک لیبی خارج نمایند.

توافق طرف های لیبیایی برای بازگشایی جهت استراتژیک رابط شرق و غرب

به نوشته روزنامه عربی21، عبد الهادی دراه، سخنگوی اتاق عملیات سرت-جفره وابسته به ارتش لیبی اظهار کرد: در نشستی با حضور عبد الحمید الدبیبه، نخست وزیر لیبی درباره بازگشایی جهت مصراته-سرت، برطرف مسائل شهروندان و دادن فرصتی به طرف مقابل (شورشیان تحت امر خلیفه حفتر) برای خارج کردن مزدوران روس توافق کردیم.

دراه گفت: تصمیم برای بازگشایی این جهت ساحلی پس از چندین نشست با نخست وزیر و جمعی از رهبران لیبی و نشست سرت-جفره در شهر مصراته با حضور فرماندهان عملیات آتش فشان خشم و فرماندهان محورها گرفته شد.

جهت ساحلی مصراته-سرت، که شرق لیبی را به غرب آن متصل می نماید، یک جهت مهم تجاری است که از زمان حمله نیروهای حفتر به طرابلس در سال 2019 مسدود شده است.

مزدوران شرکت روسی واگنر که حامی حفتر هستند، در حال حاضر در شهر سرت و فرودگاه آن مستقر هستند.

طبق توافق آتش بس که در تاریخ 23 اکتبر 2020 با نظارت سازمان ملل میان دو طرف لیبیایی به امضا رسید، تمامی مزدوران خارجی باید ظرف سه ماه از زمان امضای این توافق از لیبی خارج می شدند اما این امر هنوز محقق نشده است.، ایسنا

منبع: ایران آنلاین

به "توافق طرف های لیبیایی برای بازگشایی جهت استراتژیک رابط شرق و غرب" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توافق طرف های لیبیایی برای بازگشایی جهت استراتژیک رابط شرق و غرب"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید