تلخی های این روزها را با کاریکاتور کمتر می کنیم

به گزارش مصالح موسی پور، احمد عربانی، کاریکاتوریست پیشکسوت درباره اینکه آیا دوران کرونا باعث تلخ شدن کاریکاتورهایش شده است، با خواندن بیتی که شعار معروف نشریه فکاهی توفیق هم هست، یادآور شد: چو حق تلخ است، با شیرین زبانی/ حکایت سرکنم، آن سان که دانی.

تلخی های این روزها را با کاریکاتور کمتر می کنیم

احمد عربانی، هنرمند کاریکاتوریست پیشکسوت که تجربه سال های همکاری با مجله های توفیق و گل آقا را به عنوان معروف تری نشریه های حوزه کاریکاتور داشته است، در گفت وگویی با مصالح موسی پور درباره تاثیر روزگار کرونا بر زندگی حرفه ای خود، اظهار کرد: حرفه ما شاید کمتر از برخی دیگر از حوزه های فرهنگی و هنری همانند موسیقی دچار آسیب شده است، چون نیاز به جمعیت ندارد و هنرمندان می توانند در خانه هایشان مشغول کار باشند.

او با بیان اینکه هنرمندان کارتونیست با احساس سر و کار دارند، در این زمینه ادامه داد: در این مدت از نظر احساسی واقعا غمی در درون همه نشسته است و با توجه به اینکه سوخت ما برای کار کردن احساس است، طبیعتا در این زمینه تاثیرگذار بوده است. وقتی اخبار ناراحت کننده ایران و جهان را می شنونم، قطعا روی خودم و کارم تاثیر می گذارد. اما در نهایت امیدوارم شرایط بهتر شود و کرونا هم زحمت را کم کند و برود.

این کاریکاتوریست پیشکسوت همچنین در پاسخ به این پرسش که آیا در این مدت کاریکاتورهایی که کشیده تلخ تر شده است نیز بیان نمود: کار ما همانند دارو است؛ مزه تلخی دارد، اما اسانس شیرینی به آن اضافه می کنیم.

عربانی سپس با خواندن شعار معروف نشریه فکاهی توفیق یعنی چو حق تلخ است، با شیرین زبانی/ حکایت سرکنم، آن سان که دانی، اضافه نمود: ما هم سعی می کنیم که تلخی های این روزها را با زبان کاریکاتور کمتر کنیم یا حداقل تلخ تر نکنیم.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "تلخی های این روزها را با کاریکاتور کمتر می کنیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تلخی های این روزها را با کاریکاتور کمتر می کنیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید