امضای تفاهم نامه ساخت 10 هزار واحد مسکن مددجویی در روستاها و شهرهای زیر 25 هزار جمعیت

به گزارش مصالح موسی پور، تهران (پانا) - تفاهم نامه سه جانبه ساخت 10هزار واحد مسکونی ویژه مددجویان ساکن در روستاها و شهرهای زیر 25 هزار نفر جمعیت، میان کمیته امداد، بنیاد مستضعفان و بنیاد مسکن به امضا رسید.

امضای تفاهم نامه ساخت 10 هزار واحد مسکن مددجویی در روستاها و شهرهای زیر 25 هزار جمعیت

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد، سیدمرتضی بختیاری در مراسم امضای تفاهم نامه سه جانبه کمیته امداد، بنیاد مستضعفان و بنیاد مسکن برای ساخت 10 هزار واحد مسکن ویژه مددجویان با تبریک دهه فجر و سالروز ورود امام راحل به میهن اسلامی گفت: کمیته امداد در حوزه ساخت مسکن سابقه درخشانی دارد و رویکرد تحولی این نهاد در دوره مدیریت سیدپرویز فتاح، دریچه جدیدی در زمینه خانه دار شدن نیازمندان گگردد.

وی از ساخت واحدهای مسکونی در زلزله کرمانشاه و سیل فروردین 98 به عنوان اقدامات شاخص کمیته امداد در زمینه مسکن محرومان یاد کرد و ادامه داد: کمیته امداد در همین راستا ادامه حرکت داده است به طوری که تا انتها امسال تعداد واحدهای احداث شده توسط این نهاد به 43 هزار واحد می رسد.

رئیس کمیته امداد مسکن را پرهزینه ترین و در عین حال آرامش بخش ترین خدمت برای نیازمندان دانست و افزود: اصل 31 قانون اساسی بر ضرورت خانه سازی برای محرومان تاکید نموده است و تفاهم نامه امروز بر همین اساس پیگیری خواهد شد.

بختیاری با بیان اینکه ساخت 10 هزار مسکن در قالب این تفاهمنامه انجام خواهد شد، اعلام کرد: برای ساخت این واحدهای مسکونی 140 میلیون تومان اعتبار پیش بینی شده است که 45 میلیون تومان از سوی بنیاد مستضعفان، 35 میلیون تومان از سوی کمیته امداد و 50 میلیون تومان نیز تسهیلات قرض الحسنه از سوی بنیاد مسکن به این مهم تعلق خواهد گرفت.

وی با اشاره به اینکه 10 میلیون تومان سهم مددجو در این تفاهم نامه در نظر گرفته شده است، اظهار کرد: در صورت تشخیص معاونت حمایت کمیته امداد در مورد ناتوانی اقتصادی مددجو، این 10 میلیون تومان نیز از سوی کمیته امداد و بنیاد مستضعفان تامین می گردد.

بختیاری با بیان اینکه این واحدهای مسکونی در روستاها و شهرهای زیر 25 هزار نفر جمعیت ساخته خواهد شد، گفت: واحدهای احداث شده با اولویت ایتام، خانواده های روستایی و سه نفره به بالا تحویل مددجویان خواهد شد.

رئیس کمیته امداد مهاجرت به حاشیه شهرها را از معضلات اجتماعی به ویژه در شهرهای عظیم بیان کرد و افزود: امیدواریم با تامین مسکن و ایجاد اشتغال در روستاها و شهرهای کوچک، مانع مهاجرت به شهرها شویم و با زمینه مهاجرت معکوس به روستاها را فراهم کنیم.

منبع: خبرگزاری پانا

به "امضای تفاهم نامه ساخت 10 هزار واحد مسکن مددجویی در روستاها و شهرهای زیر 25 هزار جمعیت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "امضای تفاهم نامه ساخت 10 هزار واحد مسکن مددجویی در روستاها و شهرهای زیر 25 هزار جمعیت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید